Rasa -nezvolena

Zoznam artefaktov (typ - voodoo)


Casova slucka

Lesklý krúžok, ktorého farba sa pomaly plynulo mení v stovkách odtieňov šedej, akoby pulzujúcej farby. Je dutý a veľmi krehký. V jeho vnutri prúdi stovky rokov zachytené svetlo vzdialených hviezd. Len málokto si vie predstaviť, čo sa môže stať, ak by sa dostalo von.

Po rozbití krúžku a vypustení svetla spôsobí časový chaos v cieľovom kráľovstve a môže zničiť časové víry, alebo zabrániť ich vzniku.

Typvoodoo
Úspešnosť použitia65 %
Obvyklosť výskytu1
Hodnota300
RasaVsetky

Voodoo babka

Malá, ušmudlaná handrová bábika, vyplnená slamou. Kto na jej čelo napíše svojou vlastnou krvou meno nepriateľa a prepichne jej hlavu striebornou ihlou, získa nad nepriateľom veľkú moc.

Zosiela na nepriateľa rôzne škodlivé vplyvy.

Typvoodoo
Úspešnosť použitia75 %
Obvyklosť výskytu4
Hodnota800
RasaVsetky

Hlava meduzy

Štyrmi rohmi zviazaná, zakrvavená veľká šatka, s nesmierne nebezpečným obsahom. Iba málokto by sa chcel naozaj pozrieť na to, čo sa v skutočnosti skrýva pod látkou. Tí, ktorí sa o to pokúsili, bohužiaľ už o tom nemôžu rozprávať.

Po zanesení šatky do cudzieho kráľovstva môže pri pohľade na jej obsah skamenieť 3 až 7 vojenských jednotiek.

Typvoodoo
Úspešnosť použitia65 %
Obvyklosť výskytu2
Hodnota800
RasaVsetky

Debna s pokazenym jedlom

Veľká drevená bedňa, naplnená po okraj samými lahôdkami. Bohužiaľ dlho ležala založená haraburdím v sklade, a tak jej obsah určite nepridá na zdraví tomu, kto sa pokúsi niečo z neho vložiť do úst. Takéto veci je najlepšie čo najrýchlejšie odpratať z dosahu obyvateľov vlastného kráľovstva.

Po zmazaní dátumu výroby a jej odprataní do nepriateľovho kráľovstva, môže prispieť k zdecimovaniu populácie dotyčného kráľovstva. Po požití potravín z jej vnútra zomrie 20 až 100 obyvateľov.

Typvoodoo
Úspešnosť použitia65 %
Obvyklosť výskytu2
Hodnota1000
RasaVsetky

Pecat zlodejskeho cechu

Žltočervený voskový odliatok s otlačenými insígniami vodcu univerzálneho zlodejského cechu. Po obdržani listu s nalepenou takouto pečaťou, každý člen zlodejského cechu urobí čokoľvek, aby odosielateľovi zabezpečil to, o čo v ňom žiada. A je viac než isté, že sa mu to podarí, pretože tam sa dostanú iba najlepší spomedzi najlepších.

Z cieľového kráľovstva donesú zlodeji jeden artefakt, alebo 20 až 150 zlata, surovín, potravín alebo many.

Typvoodoo
Úspešnosť použitia75 %
Obvyklosť výskytu4
Hodnota300
RasaVsetky

Krystalova gula

Drevená kazeta s matnou čiernou guľou a poskladanou hodvábnou handričkou. Po pretretí povrchu gule priloženou handričkou sa jej povrch náhle rozjasní a zvnútra vyšľahne lúč jasného svetla, ktorý vo vzduchu vykreslí obraz vzdialených vecí. Ak sa chceme niečo dozvedieť, je potrebné pozorne sledovať a vryť si obraz do pamäti, pretože o chvíľu sa ozve tiché puknutie a guľa sa v okamihu rozsype na čierny lávový piesok.

Guľa odhalí s pomerne veľkou presnosťou rôzne informácie o cieľovom kráľovstve.

Typvoodoo, bez obmedzeni
Úspešnosť použitia70 %
Obvyklosť výskytu6
Hodnota100
RasaVsetky

Pasca

Lákavo vyzerajúca alabastrová šperkovnica s velkým smaragdom na uzávere. V svojom vnútri skrýva nebezpečné tajomstvo. Stačí ju pohodiť hocikde na zem a každý dlhoprstý, ktorý sa pokúsi privlasniť si ju, si dá rande so smrťou.

Dokáže pripraviť o život 1 až 5 zvedov nepriatelského kráľovstva.

Typvoodoo
Úspešnosť použitia70 %
Obvyklosť výskytu3
Hodnota600
RasaVsetky

Magicka siet

Strieborný ovál rozdelený na dve polovice. Stačí otočiť obe polovice v opačnom smere a ovál sa rozpadne na dve duté časti a z ich vnútra vyletí akoby záblesk svetla a vo výške sa rozprestrie do rozlohou obrovskej jemnej trblietavej siete a začne sa vznášať v smere pohybu vetra. V samotnej sieti musí byť skrytá obrovská energia, pretože zakrátko v stále sa skrcujúcich intervaloch, z nej šlahajú k zemi a k vysokým vežiam chrámov záblesky oslnivej bielej žiary. Ak zasiahne mága, vysaje z neho všetku silu a zanechá ho nehybne ležať na zemi.

Ak vetry prúdia správnym smerom a sieť sa dostane nad chrámy cieľového kráľovstva, dokáže zdecimovať silu mágov v kráľovstve o 10 až 30 jednotiek.

Typvoodoo
Úspešnosť použitia70 %
Obvyklosť výskytu3
Hodnota300
RasaVsetky
Processing time: 0.000681